Strop Vector to dowód na to, że wykorzystanie nowoczesnych prefabrykatów w budownictwie potrafi usprawnić cały proces oraz obniżyć koszty z nim związane. To sposób na skuteczniejszą realizację zgodnie z projektem, który przygotowujemy indywidualnie dla każdego inwestora.
Strop Vector – z czego powstaje?
Strop panelowy Vector wykonuje się z cienkich płyt prefabrykowanych, których grubość nie przekracza 5 centymetrów, a szerokość wynosi 120 lub 60 centymetrów. W płycie znajduje się częściowo zabetonowana kratownica przestrzenna oraz zbrojenie główne, położone równolegle do kratownic. Dodatkowo, w górnej części znajduje się specjalna chropowata warstwa, która zwiększa przyczepność betonu konstrukcyjnego. Dzięki temu wzmacnia się połączenie poszczególnych prefabrykatów, które wspólnie tworzą strop gęstożebrowy Vector.
Wszystkie elementy powstają w kontrolowanych warunkach fabrycznych, zgodnie ze ściśle określonymi normami i parametrami. Dzięki temu uzyskujemy najwyższą jakość oraz optymalną powtarzalność wszystkich produktów.
Strop typu Vector – gdzie go wykorzystać?
Strop Vector bywa stosowany w różnych typach zabudowań. Z jego wykorzystaniem wznosi się przede wszystkim:
- domy jednorodzinne,
- niewielkie zabudowania przemysłowe i usługowe.
To praktyczne rozwiązanie pozwala zapewnić trwałą konstrukcję na lata, łącząc największe zalety popularnych obecnie systemów stropowych, równocześnie eliminując ich największe mankamenty.
Strop Vector – największe zalety konstrukcji
Strop typu Vector wyróżnia się wieloma ciekawymi właściwościami, które przekonują do niego liczne grono odbiorców. Przede wszystkim ten typ prefabrykatów pozwala wznosić stropy o rozpiętości nawet do 7,2 metra. Wyróżniają się one doskonałą trwałością i wysoką dźwiękoizolacyjnością. Co więcej wykorzystanie stropu Vector w ramach inwestycji znacząco skraca czas potrzebny na montaż (do ułożenia płyt stosuje się dźwig HDS) oraz obniża nawet do 40% koszty wzniesienia stropu (tylko 8% podatku VAT). Dodatkowo uzyskuje się idealnie gładką powierzchnię – wpływa to korzystnie na obniżenie kosztów oraz podnosi estetykę stropu. Przy konstrukcjach z wykorzystaniem stropu Vector bez trudu da się ukryć instalację w stropie. Nie trzeba więc martwić się o wystąpienie efektu klawiszowania.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czy strop Vector sprawdzi się również w Twoim projekcie? Skontaktuj się z nami już dziś, a chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.