Prefabrykowany Strop Filigranowy - Stropy Małro - Producent prefabrykatów

Prefabrykowany Strop Filigranowy

Jest złożony z prefabrykowanych płyt żelbetowych, których grubość mieści się w przedziale od 4,5 do 7 cm. W płytach umieszczone jest zbrojenie w postaci prętów a także kratownice przestrzenne oraz inne elementy dodatkowe.

Płyty, będące dolną częścią stropu, stanowią tak zwany szalunek tracony. Eliminujemy tym samym utrudnienia związane ze stosowaniem szalunku tradycyjnego.

Pręty zbrojeniowe umieszczone w płycie pełnią rolę zbrojenia dolnego stropu, natomiast za przeniesienie sił ścinających oraz połączenie z warstwą nadbetonu odpowiadają przestrzenne kratownice.

Po ułożeniu prefabrykowanych płyt filigranowych na budowie, układane jest zbrojenie dodatkowe, a całość zalewana zostaje odpowiednią ilością nadbetonu. Wytrzymałość płyt dostosowuje się do konkretnych obciążeń działających na strop.

Zgłoś się do nas po darmową wycenę.

Stropy Filigranowe są stosowane w całej Europie. Stanowią przykład stropu półprefabrykowanego. Zastosowanie znajdują w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym czy wiejskim.

W Polsce stropy filigranowe po raz pierwszy zaczęły się pojawiać w roku 1996 w Muratorze nr 10/96 w przeglądzie stropów, podczas gdy w Europie można się było z nimi spotkać już w latach 1964-1965.

Strop filigranowy

Główne zalety Stropu Filigranowego

  • Wysoka dźwiękoszczelność – strop tworzy zwarty żelbet, dzięki czemu nie powstają pustki powietrzne. Tym samym nie przedostaje się przez nie fala dźwiękowa, która zakłóca komfort mieszkania. Co ciekawe, sam strop, bez tynkowania ani warstw podłogowych, jest bardziej dźwiękoszczelny od rozwiązań belkowo-pustakowych z naniesioną posadzką oraz styropianem.
  • Niski koszt wykonania – niewielka ilość elementów do ułożenia (ok. 15 na 100m2) skraca czas i koszty budowy. Nie ma potrzeby wynajmowania ciężkiego sprzętu, a do przeniesienia płyt na konstrukcje budynku wystarczy samochód z dźwigiem HDS.
  • Nieszkodliwe dla zdrowia – nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, czyli pierwiastków promieniotwórczych lub metali ciężkich.
  • Porządek na budowie – brak dodatkowych pustaków stropowych i zużytych palet pozwoli na zachowanie odpowiedniego rozstawienia materiałów na terenie budowy. Jednolita , równa i gładka powierzchnia nie wymaga tynkowania, co dodatkowo skraca czas wykonania oraz koszty.przemysłowe
  • Całkowity brak efektu klawiszowania – belki nie odznaczają się, jak w przypadku stropu Teriva.
  • Monolityczność — wszystkie elementy są ze sobą ściśle dopasowane, podlegają pełnemu zespoleniu w strefach przypodporowych, jak i na całej powierzchni nałożonego stropu.

Strop filigranowy

Specyfikacja techniczna Stropów Filigranowych

ParametryWartość
Grubość stropu15, 18, 20, 22, 24 cm (ustalana według projektu)
Szerokość panelu120 cm + płyty uzupełniające (montaż HDS)
248 cm + płyty uzupełniające
Przenoszenie obciążeniaOd 4 do 10 kN/m2 lub indywidualne
Rozpiętość [m] / grubość [cm]5,2/15; 5,9/18; 6,4/20; 6,8/22; 7,2/24
OgnioodpornośćREI 60 lub większa
Waga prefabrykatuok 130 kg/m2
Ciężar stropu58,4 dla 24 cm