Ściany prefabrykowane i domy prefabrykowane - Stropy Małro - Producent prefabrykatów

Ściany prefabrykowane i domy prefabrykowane

Ściany prefabrykowane betonowe produkowane są na specjalistycznych liniach produkcyjnych i dostarczane na plac budowy w gotowej do montażu formie. Do wykonania ścian i domów prefabrykowanych używa się wysokiej jakości betonu, a fakt, że są produkowane w kontrolowanych warunkach fabrycznych zapewnia ich wysoką jakość i powtarzalność. 

Ściany i domy prefabrykowane niesłusznie kojarzą się z blokami z wielkiej płyty czyli budownictwem minionej epoki.  Obecne rozwiązania to innowacyjność, która pozwala na znaczne skrócenie czasu budowy, dzięki wykorzystaniu gotowych ścian prefabrykowanych dostarczanych na plac budowy. Wysoka precyzja wykonania ścian i domów prefabrykowanych gwarantuje niezawodność i eliminuje ryzyko błędów montażowych. 

Ściany prefabrykowane świetnie sprawdzają się nie tylko do budowy dużych obiektów czy bloków, ale coraz częściej ze względu na szereg zalet stosowane są w budownictwie jednorodzinnym.

Wyślij nam swój projekt, a my w ciągu kilku dni przygotujemy wycenę Twojej inwestycji w prefabrykacji betonowej.

Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem. 
Adam Szafruga
tel. 667-775-663
e-mail: biuro@stropymalro.pl

Zgłoś się do nas po darmową wycenę.

Kluczowe zalety ścian prefabrykowanych to: 

 • Szybkość i łatwość montażu gotowych elementów pozwala na skrócenie czasu budowy nawet o 50%. 
 • Brak potrzeby tynkowania, bo ściany są idealnie gładkie i gotowe pod gładzie. Jest to też znaczna oszczędność pieniędzy. 
 • Niższe koszty ogrzewania i chłodzenia w porównaniu do technologii tradycyjnej, zw względu na wysoką akumulacyjność cieplną betonu 
 • Wytrzymałość i trwałość, duża odporność na uszkodzenia w porównaniu do ścian stawianych w technologii tradycyjnej
 • Maksymalizacja PUM – na każde 100m2 zyskujemy ok. 6m2 powierzchni dzięki zastosowaniu cieńszych ścian. 
 • Oszczędność pieniędzy i przewidywalne koszty budowy 
 • Możliwość odciskania ozdobnych wzorów w elementach betonowych 
 • Wysoka jakość produktu poparta wieloletnim doświadczeniem naszej firmy w prefabrykacji betonowej

Ściany prefabrykowane sprawdzą się zarówno jako solidne ściany nośne oraz efektywne ściany działowe. Produkujemy ściany: 

 • Masywne (pełne) – w całości produkowane w zakładzie produkcyjnym i montowane bezpośrednio na budowie 
 • Podwójne – wykonane z dwóch prefabrykowanych płyt betonowych zawierających zbrojenie konstrukcyjne, łączonych ze sobą za pomocą kratownic. Na budowie przestrzeń między płytami zalewana jest mieszanką betonową co prowadzi do powstania ściany w pełni monolitycznej.
 • Trójwarstwowe – składają się z dwóch płyt żelbetowych oraz wewnętrznej warstwy termoizolacji. Mają zastosowanie głównie jako zewnętrzne ściany elewacyjne.